שולחן עגול 1 – מפגש פתיחה

לעמוד הקודם
קטגוריה: ניהול משאב הים
  • ניהול משאב הים - שולחן עגול 1
  • ניהול משאב הים - שולחן עגול 2
  • ניהול משאב הים - שולחן עגול 3
  • הזמנה

0

 לייקים
שתף את הגלריה:

במסגרת פרויקט "הים שלנו" אנו מקימים שולחן עגול למפגש תאום וקרוב בין הגופים הרבים המנהלים ומעורבים בחוף הים. מדובר בגופים כמו עירית חיפה, רשות הטבע והגנים, רשות העתיקות, אונ' חיפה החופרת בתל שקמונה, המכון לחקר ימים ואגמים; ארגוני חברה (החברה להגנת הטבע); נציגי שכונות הגרות בסמוך (נווה דוד, שער העלייה, עין הים, בת גלים) ועוד. לכולם רצון טוב לשפר ולהשפיע ונראה כי ההכרות והתיאום בין הגופים יכול להועיל ולסייע למעורבות גדולה יותר בחוף. במהלך שנת 2015 מתוכננים ארבעה מפגשים. הפגישה הראשונה תוקדש להכרת המשתתפים, הקשר שלהם ואופן מעורבותם בחוף הים; בפגישה השנייה יוצגו בעיות הקשורות לחוף הים; בפגישה השלישית יבחנו שיתופי פעולה וקשרים אפשריים בין הגופים. בפגישה הרביעית יציעו המשתתפים הצעות לשיתופי פעולה, יוזמות לפרויקטים, ותכנית המשך.

בשולחן העגול הראשון נערכה היכרות בין כל המשתתפים והועלו רעיונות ראשוניים לשיתופי פעולה.

רבים ממשתתפי השולחן העגול הזכירו את רצונם להסדיר שילוט ושבילי ההליכה בתל שקמונה. הנושא חשוב לא רק לאנשי מקצוע כמו הארכיאולוג ד"ר מיכאל אייזנברג, או מנהל פארק הכט מר יהודה זאבי, אלא גם לדור הצעיר. קבוצת תלמידים ממרכז המחוננים של בתי הספר הערביים הציגו את חוברת המידע שהכינו, הכוללת איורים של הצמחיה בשמורה ומידע כתוב. כל המידע יהיה זמין ברשת ובאי השמורה יוכלו להגיע אליו באמצעות הטלפון הסלולרי.

הנציגים מקרב התושבים הדגישו את רצונם לקחת חלק בתהליך קבלת ההחלטות על חוף הים. מנהלת המחלקה לעבודה קהילתית בעיריית חיפה, הגב' חיריה עלו-חמרה, סיכמה זאת היטב: "יש המון תושבים שיש להם רצון, כוח וידע. הם הכי חכמים לגבי המקום שהם חיים בו". תרומתם של תושבי העיר חשובה גם לאכיפה ולפיקוח לאורך כל חוף הים של חיפה. פקח רשות הטבע והגנים מר ברק ברכיאל סיפר על עבודת הפיקוח של חוף הים: "אם אתה בים ולידך יש מישהו עם רובה, אני רוצה לדעת מזה. אני פה גם כדי לבקש את העזרה שלכם: מי שרואה שידווח."

לצפייה בסרטון מהמפגש לחץ כאן